O nás

Mateřskou firmou Vltavotýnských lahůdek je JEDNOTA, spotřební družstvo České Budějovice, firma s více než stoletou tradicí v oblasti obchodu, služeb a výroby potravin.

Výrobní činnost započala JEDNOTA, spotřební družstvo České Budějovice počátkem roku 1976, kdy zřídila výrobnu v Temelíně. V roce 1979 přibyla další výrobna ve Vidově. Obě tyto výrobny nahradila moderní výrobna v Týně nad Vltavou, která byla otevřena 5.4.1993 po upravení prostor bývalého Domu služeb. V srpnu 2013 došlo k celkové renovaci a i poté výrobna prošla několika dalšími rekonstrukcemi. V letech 2016-2017 prošel rekonstrukcí úsek cukrářské výroby, v roce 2020 proběhla rekonstrukce zachlazení expedičních prostor. Jedná se o moderní provoz splňující nejpřísnější parametry pro potravinářské provozy.

Výrobna Vltavotýnských lahůdek je rozdělena podle vyráběného sortimentu na studenou kuchyni, cukrárnu a teplou kuchyni. Vždy zde pracovaly celé generace šikovných kuchařek, cukrářek a kuchařů – nositelů opravdového řemesla, což nám umožňuje vyrábět lahůdky známé svou kvalitou po celém Jihočeském kraji. Produkci rozvážíme ve speciálně upravených vozidlech do sítě vlastních supermarketů Terno a Trefa a také obchodním partnerům. Lahůdky připravujeme z vybraných surovin od regionálních dodavatelů podle léty prověřených receptur. Vltavotýnské lahůdky jsou držitelem celé řady ocenění, např. Chutná hezky. Jihočesky.

snimek obrazovky 2024 06 05 v131613